Menu

Fretka, hledání fretky

Fretka, hledání fretky

Co máme dělat, když …

...se mi ztratí fretka?

Může se stát, že se Vám fretka ztratí, ať už jakýmkoliv způsobem. Nejčastějšími případy, kdy se tato šelmička ztratí, jsou ty, kdy je v říji a jediným jejím cílem je, najít si svého partnera. V tomto období bývají velice zaměřeny na svůj cíl a zkoušejí všechny možnosti a také využívají všechny příležitosti, jak se dostat ven.
Nejběžnější únikové cesty jsou vchodové dveře, okna, balkon. Takže si dávejte pozor na okna. Neměli byste přeceňovat sítě proti hmyzu. Fretka když opravdu chce, dokáže se skrz ně dostat ven. Buďte ve střehu tehdy, když ji máte na volno a otevíráte též vchodové dveře, když u Vás zazvoní návštěva. Další možností, jak fretka může utéct, je, že se Vám jednoduše vyvlékne ze špatně nasazených kšírků.

... se už ztratila?

Nejdříve se vydáte do terénu hledat ji. Neměli byste zapomenout ohlásit ztracení fretky na policii, či na veterinární ošetřovně. Vyvěste ve Vašem okolí letáčky a pojistěte je nějakým nálezným. Pokud má Vaše fretka čip, je na místě tuto informaci sdělit jak policii, tak u zvěrolékařů, aby v případě, že jim někdo donese fretku, si to uvědomili.
Neměli byste zapomínat, že se fretka může zdržovat na místech, které zná, může se také stejně tak vydat na cestu a dostat se pěkně daleko od místa, kde jste jí ztratili. Přesto, že je malým tvorečkem, dokáže urazit velmi slušnou vzdálenost, proto se zaměřte i na větší okruh, než jen na místo ztráty.

...najdu fretku?

Když naleznete fretku, tak byste ji ze všeho nejdříve měli vzít k veterináři, kvůli prohlédnutí, zda není nemocná, zraněná a zda třeba nemá označovací čip. Pak byste měli obvolat veterináře a dát informaci na polici, že jste našli fretečku, aby se mohl majitel ztracené fretky ozvat a měl šanci ji znovu najít.
Měli byste vyvěsit letáčky třeba na obchody s chovatelskými potřebami, s informací o nálezu fretky. Pokud má fretka čip, mělo by z této informace být zřejmé, u kterého veterinárního lékaře ji byl aplikován a ten by potom měl mít informace o majiteli.

Místa. kam můžete fretky umístit:

Liberecký kraj

Jablonec nad Nisou

p. Iva Dolhyová
email: ivadolhy@seznam.cz
web: pudicka.estranky.cz
Telefon: (+420) 776 199 155

Středočeský kraj

Kralupy nad Vltavou

p. Miluše Eklová
e-mail:mila.eklova@post.cz
Telefon: (+420) 777 725 866

Pardubický kraj

Chrudim

p. Martina Štrusová
e-mail:Martina.stursova@seznam.cz
Telefon: (+420) 607 522 541

Kraj Vysočina

Havlíčkův Brod

p. Anna Větrovcová
e-mail: dinecka11@seznam.cz
Telefon: (+420) 728 534547

Kraj Plzeňský

Plzeň

p. Helena Slabiňáková
e-mail: helena.x@seznam.cz
telefon: (+420) 721 652 392

Kraj Ústecký

okres Chomutov

Miřetice u Klášterce nad Ohří

p. Barbora Valdová
e-mail: barbora.valdova@seznam.cz
telefon: (+420) 736 231 839
ICQ: 170-492-522

okres Teplice

Světec

p. Tereza Štěpánová
telefon: (+420) 776 165 717

hlavní město Praha

Praha 8

p. Tereza Štěpánová
telefon: (+420) 776 165 717

Fretka ikona.
Datum publikování :
Sekce: Fretka Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist