Menu

Fretka a jejich počet

Fretka a jejich počet

Většina lidí si pořizuje pouze jednu fretku. V takovém případě váhají mezi samičkou a samcem.

Pořídit si samičku nebo samečka?

Opravdu se nedá říci, jestli je jedno z pohlaví "lepší".

Samci bývají divočejší během dospívání, ale klidnější v dospělosti. Jsou také mnohem větší než samice a jsou o něco více cítit.
Samice mohou mít problémy v období říje, pokud jim nezajistíte připouštění nebo je nenecháte vykastrovat. Pokud se rozhodnete nechat samici připouštět, musíte zase počítat s 6-ti týdny péče o mláďata. Navíc samice zpravidla lépe šplhají a díky svým malým rozměrům snadno v bytě zalezou do jakékoliv skulinky. Záleží na Vás, pro co se rozhodnete.

Pokud si budete chtít pořídit dvojici fretek, budou si víc hrát spolu a o něco méně si všímat Vaší maličkosti. Zejména v době dospívání Vás nebudou tolik provokovat k soubojům, protože budou zápasit mezi s sebou. Ve dvojici jim bude veseleji a budou spokojenější. Na druhou stranu Vám přibyde práce a zvýší se všechny náklady. Navíc pokud si pořídíte samce a samici, budete muset každoročně věnovat mnoho času péči o mláďata, nebo musíte nechat fretky vykastrovat.

Mnoho chovatelů volí dvojici samiček, často matku s dcerou. Pokud máte jednu samičku a chcete si nechat některé z jejích mláďat, volte vždy opět samici. Pokud byste si nechali samce, bylo by velké riziko, že se spáří se svou matkou.

Fretka ikona.
Datum publikování :
Sekce: Fretka Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist