Menu

Fretka, hygiena tohoto zvířátka

Fretka, hygiena tohoto zvířátka

Hygiena Vaší fretky je důležitá, ale i také pro Vás. Fretku, kterou nechováte v čistotě, může mít nejrůznější parazity přenosné i na Vás. Navíc je mnohem pravděpodobnější, že onemocní některou vážnou chorobou.

K pravidelné hygieně fretky patří především vybírání výkalů nejméně 2 krát denně, vymývání toalety, pravidelný úklid a vymývání voliéry, či klece a všech ostatních potřeb Vašeho miláčka.

Každý týden důkladně vymyjte všechno zařízení i voliéru a vyperte pelíšek či deku na spaní.

Misky na jídlo a vodu vymývejte prosím denně, každý den ve voliéře ukliďte a důsledně odstraňte všechny zbytky jídla či výkaly. Při manipulaci s jejími výkaly si raději vezměte rukavice a důkladně si pal umyjte ruce. I neškodné střevní bakterie mohou např. v oku způsobit vážné záněty.
Stejně tak si důkladně myjte ruce po manipulaci se zvířetem a jeho věcmi, zejména před jídlem.
Nikdy nenechte fretku olizovat jídlo co jíte, nebo dokonce jíst z Vašeho talíře.

Pokud by měla fretka špinavou srst, např. po procházce, můžete ji vykoupat ve vodě teplé asi 35 - 37 °C v jemném šampónu pro psy nebo kočky, nemělo by to však být častěji, než jednou týdně. Po koupání ji důkladně osušte a nechejte proběhnout, aby se zahřála.
 
K hygieně patří i čištění uší a zubů a stříhání drápků.
Uši byste měli čistit větším smotkem vaty s kapkou speciálních ušních kapek (např. pro kočky).
O odstranění zubního kamene požádejte jejího veterinárního lékaře. Ten by Vám také měl ukázat, jak správně stříhat drápky. K tomu jsou potřeba speciální kleštičky, kterými se dráp odstřihne asi 2 mm za lůžkem (prosvítá růžově).

Fretka ikona.
Datum publikování :
Sekce: Fretka Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist