Menu

Očkování fretky

Očkování fretky

Proti čemu fretku očkovat?

U fretky je ze zákona povinné očkování proti vzteklině.

Očkování / vakcinace proti psince

Očkování proti psince sice není povinné, ale právě toto očkování je doporučované hlavně proto, že fretky jsou na psinku vysoce vnímavé.
Vakcinace proti psince se provádí dle očkovacího schématu použité vakcíny. Doporučuje se první imunizace, nebo také primovakcinace, zvířete proti psince minimálně ve dvou krocích. To znamená, že zvíře, které ještě nebylo nikdy očkované, nebo zvíře o jehož očkování jsou pochybnosti (nalezenec) se naočkuje a po 3-4 týdnech se vakcinace zopakuje. U mláďat to může být dokonce ve třech krocích, kdy se pak 1. očkování provádí v 6 - 8 týdnech věku fretky. Druhé přeočkování následuje za 3 týdny po prvním očkování, čili v 9 - 11 týdnech a nakonec se aplikuje třetí injekce ve věku 12 - 14 týdnů. Vždy je samozřejmě třeba dodržet vakcinační schéma použité očkovací látky. Revakcinace, přeočkování, se pak provádí 1x za rok.

Canvac

Od 1.8.2006 došlo k vyjmutí fretky z indikační skupiny očkovacích látek proti psince značky CANVAC. Důvodem pro vyjmutí je zvýšená citlivost na atenuovaný virus psinky.
Proto prosím nenechávejte svou fretku očkovat proti psince vakcínami CANVAC. Pro fretky jsou vakcíny vyráběné na psích buňkách (jako je Canvac) rizikové.
Můžou u nich vyvolat příznaky psinky vedoucí až k úhynu.
V hodně případech to byl právě Canvac, který u mnoha fretek takovéto příznaky vyvolal a fretky pak uhynuly na příznaky podobné psince. A to vedlo k vyjmutí fretek z indikace Canvac.

Fretka ikona.
Datum publikování :
Sekce: Fretka Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist