Menu

Fretka a potřeby pro tuto šelmu

Fretka a potřeby pro tuto šelmu

Pelíšky

Prodávají se nejrůznější typy: od jednoduché deky, které se říká houpačka, přes tunely a kapsy až po složité hrady či létající talíře. Podle typu a výrobce mohou stát od 300 Kč až kolem 1000 Kč.

Záchůdek

Ideální je speciální trojúhelníkový záchodek pro fretky se zvýšenou zadní stěnou. Zvlášť důležitá je pro samce, kteří mají sklon vykonat potřebu výš, než je okraj běžného kočičího záchodku.
Vyrábí se s krytem nebo bez a podle provedení stojí asi od 100 do 500 Kč.

Fretka se může naučit chodit na záchod. Podle ostatních fretek tím, že se bude „opičit“. Nebo ji to musíte naučit sami a to tak, že když bude chtít na záchod, umístíte ji na něj a za správný výkon ji dejte nějaký pamlsek.
Jestliže Vám nechá fretka do rohu dáreček, kde není zrovna to správné místo. Nelze to jen utřít ledabyle utěrkou, fretka cítí svůj pach a na své místo se vrací, namočte si hadřík do vody s octem a přetřete toto místo.

Postroje a vodítka

Prodávají se postroje z úzkého popruhu s plastovými sponkami. Jsou hezky barevné, ale lámou srst a přibalené pevné vodítko také není pro fretku ideální. Nejlepší jsou kožené postroje podšité měkkým filcem, ve tvaru písmene H a samonavíjecí vodítko pro kočky. Kožený postroj pro samce by měl mít pásky dlouhé 25 cm a spojku mezi pacičky 6 cm, samici stačí 21 a 5 cm. Mnohé obchody s chovatelskými potřebami tyto postroje od dodavatelů odmítají odebírat.

Stelivo

Jsou dva základní typy: hrudkovací a nehrudkovací.
Protože fretky jsou masožravci s poměrně čistým vyměšováním, je vhodné použít i deodorant steliva. Většinou ve formě malých kamínků, které se ke stelivu přisypou.

Šampóny

Firma Bernina dodává speciální šampón pro fretky, bio sprej na srst (působí proti parazitům) a sprej pro lesk srsti. Všechny tyto výrobky můžete sehnat v prodejnách Gimpet za cca 230 Kč za čtvrtlitrové balení.

Přepravky a batůžky

Pro cestování fretkám stačí nejmenší přepravky pro kočky. Musí být dostatečně bytelné, protože narozdíl od koček jsou fretky koumáci a hned začnou přemýšlet, jak přepravku rozebrat. Tašky na přenášení psů nejsou příliš vhodné, protože většina fretek z nich utíká, lepší jsou batůžky. Fretkám se v batohu na Vašem břiše líbí, většinou neutíkají a navíc máte volné ruce, abyste je případně chytali.

Fretka ikona.
Datum publikování :
Sekce: Fretka Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist