Korela chocholatá

Korela chocholatá

Středně velký papoušek, po andulce vlnkované nejvíce zastoupen v chovu začínajících chovatelů exotického ptactva. Říkají mu korela chocholatá.
Pochází ze středu Austrálie a žije nomádským způsobem, což znamená, že v období sucha migruje po kontinentu za potravou.
V přírodě začínají tito ptáci hnízdit po období dešťů, kdy se krajina zazelená a je dostatek potravy i pro mláďata.
Korela patří mezi nenáročné papoušky.
Je to vynikající letec a její let je velmi rychlý.
Mezi chovateli je nazývaná jako malý kakadu, kvůli své chocholce.
V Austrálii se živí travními semeny, plody různých stromů a ovocem. V době tamní sklizně často i s ostatními zdejšími papoušky napadá obilná a kukuřičná pole a činí tak zemědělcům značné škody na úrodě.

Život korel

Páry hnízdí v odumřelých eukalyptových stromech.
Korely jsou společenští, činorodí ptáci, kteří rádi šplhají, klovají a neustále se „baví" s jedinci stejného druhu. Korely se mohou naučit napodobovat lidský hlas, ale rozhodně nejsou geniálními imitátory. Zacházíme-li s nimi správným způsobem, dají se výborně ochočit. Korely se rády nechají rosit vlažnou vodou z jemného rozprašovače.
Korely v přírodě žijí stále ve skupinách, které často čítají kolem 50 ptáků. Páry spolu zůstávají po celý život, tedy i mimo dobu hnízdění. Když hejno narazí na místo příznivé pro zahnízdění, neztrácejí ptáci hledáním partnera drahocenný čas, vymezený pro vylíhnutí mláďat.

Klec pro korelu

Korele bysme měli koupit klec o rozměrech 80 x 70 x 100 cm, ale nejvhodnějšími podmínkami je pro ně venkovní voliéra. Pro chovný pár korel připravíme budka o rozměrech - dno 25 x 25 x 30 cm a otvor 8 cm.

Korela chocholatá ikona.
Sekce: Korela chocholatá


2008 - 2024 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist