Povaha korel

Povaha korel

Temperament Co se povahy či temperamentu týče, tak korela je velmi mírumilovný a společenský pták. Korela také dobře vychází i s jinými menšími druhy. Především pak se zebřičkami nebo andulkami.
Pro svou veselou a mírnou povahu se korela stala také velmi vyhledávaným domácím společníkem.

Co nám přináší povaha korely?

Nespornou výhodou korely je její krotkost, nenáročnost a schopnost naučit se několik slov či melodií. Vlastnost učit se i melodiím, nejenom slovům byla u našich papoušků velmi opomíjena. Teprve až častý výskyt mobilních telefonů v našich domácnostech nám tuto pozoruhodnou vlastnost ukázal.

Nejsnazší bývá ochočení korely od jejího raného věku, od mláděte. To k lidským majitelům přilne a stane se velmi přítulným.
Oproti řadě větších druhů papoušků spočívá pozitivum korely v tom, že nemá tendenci upínat se na jediného člověka a je jen minimálně agresivní.
Proto se hodí i do rodin s dětmi.
Pokud se vy jako majitel a chovatel korele nemůže intenzivně věnovat, doporučujeme pořídit jí partnera. Jde o silně párového ptáka.

Je jedna korela málo?

Není-li zájem o odchov, lze pořídit i ptáka stejného druhu, popř. jiného vhodného druhu. Takovýmto vhodným druhem může být například i andulka. Měli byste korele poskytnout tak velkou klec, jak jen to prostory a rozpočet dovolí.
Korela chocholatá se v zajetí nezřídka dožívá 20 let i více.

Korela chocholatá ikona.
Sekce: Korela chocholatá


2008 - 2024 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist