Menu

Krmivo pro andulky

Krmivo pro andulky

Andulka patří mezi exotické ptactvo, tudíž musí mít pestrou stravu, se spoustu vitamínů, minerálů a stopových prvků.
Strava by měla být vyvážená a nesmí si andulka na nic navyknout.

I když bude papoušek loudit, nesmíte mu dát tučné věci (ořechy, mandle atd.)

MOHLY BY VZNIKNOUT LIPOMY !!!

Zrniny

Oves(loupaný) - vitamíny E a B
Proso -stejně jako oves + mnoho stopových prvků.
Lesknice -velký obsah bílkovin malý obsah tuku.

V dnešní době existuje spoustu směsí nestejné kvality (prašnost, původ zrnin aj.). Proto se někdy vyplatí koupit směs více zrnin př. kg 22 Kč, o které vím, že je dobře vyvážená a čistá, než-li si směs sám připravovat. Na druhou stranu pokud si nakoupíte zrniny – 1kg za 9 až 12 Kč a jednou za čas si najdete chvíli na přípravu směsi – vyplatí se i tato možnost.

Ovoce

Ananas, banán, hruška, jablko, kiwi, mandarinka (je dokázáno, že vitamín C reaguje ve voleti s ptyalinem a jinými enzymy podporující trávení, vytváří velice agresivní sloučeninu a naleptává tak vnitřní sliznici. - NEDOPORUČUJI!), mango, meloun, meruňka, nektarinka.

Zelenina

Čínské zelí, hlávkový salát, hrášek, mrkev (spíše v míchanici).

Traviny

Smetánka lékařská, Jitrocel kopinatý.

Doplňky stravy

Roboran pro exoty

Kombinovaný vitamíno-minerální přípravek, který složením a vzájemným poměrem jednotlivých složek odpovídá potřebám okrasného ptactva. Je vhodný k doplnění a biologickému vyvážení neplnohodnotné krmné dávky. Působí na zvýšení odolnosti a ke zlepšení celkové tělesné kondice, hlavně v zimním a jarním období, v době hnízdění a při stresových stavech.

Sépie

Přirozený doplněk krmiv malých ptáků. Obsahuje minerály a vitamíny potřebné ke správnému vývoji zvířete. Složení sépiové kosti je vyvinuto na základě dlouholetých zkušeností. Působí pozitivně na lesk peří, trávící systém, kryje přirozený požadavek k doplnění vápníku a rovněž souží k mechanickému obrušování zobáku.

Písek

  • brousí drápky
  • udržuje čistotu
  • podporuje trávicí cyklus
  • má vliv na tvorbu peří
  • posiluje stavbu kostí

Vitamin perle

Barevné vitamínové zrní je obohaceno jódem, medem, rybím tukem a lecitinem a v tucích rozpustnými vitamíny A, D, E a K a dodají doplňující důležité vitamíny a minerály. Stačí přimíchat do směsi zrnin.

Andulky ikona.
Datum publikování :
Sekce: Andulky Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist