Menu

Informace o andulkách

Informace o andulkách

Velikost budky

Nejčastěji se andulkám předkládají ležaté budky o rozměrech 15 x 25 x 15 cm, méně již stojatého typu 15 x 15 x 25cm. Vletový otvor má mít průměr 4,5 cm až 5 cm.

Mláďata

Snůška činí 3 - 12 vajíček, průměrně 5 - 6 kusů. U mladých samiček je počet obvykle menší, u starších větší; není to však pravidlem.

Krmivo

Andulky krmíme směsí různých pros, loupaným i neloupaným ovsem. Tato krmiva podáváme v suchém i naklíčeném stavu. Velice rády žerou i zelené krmivo (smetánku lékařskou, ptačinec), jablko, mrkev, polozralé obilí a proso a různé potraviny. Mláďatům podáváme měkké krmivo, přikrmujeme je houskou namočenou ve vodě, nebo v mléce, popřípadě vaječnou míchanicí. Andulky dokáží úspěšně odchovat mláďata i bez měkké potravy. Nezbytný je pro ně říční písek a vápník, který podáváme v různé formě (sépie, omítka, vaječné skořápky apod.).
Vodu jim podáváme denně čerstvou; pijí málo. Koupou se přednostně v předložené mokré zelené potravě nebo na dešti, ojediněle a výjimečně ve vodě.

Přezimování andulek

Přezimování andulek není obtížné, protože to jsou značně tvrdí a odolní ptáci a vydrží i mrazy - 10 °C. Mnoho chovatelů je ponechává přes zimu v nevytápěných venkovních voliérách. I když snášejí tyto podmínky poměrně dobře, je nebezpečí, že jim omrznou drápky. Ideální teplota je 0 °C až + 10 °C.
Při nízkých teplotách je však dobré, aby měli tlustá bidla. Na tlustších bidlech si mohou nohy schovat pod peří. Jinak může docházet k omrzlinám prstů.
Nejlepší je andulku umístit alespoň do sklepních prostorů, nebo voliérů potáhnout igelitem, aby se andulky vyhly přímému mrazu.

Andulky ikona.
Datum publikování :
Sekce: Andulky Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist