Menu

Nákup pískomila

Nákup pískomila

Pokud nemá mladé pískomil vašeho kamaráda či příbuzného, je jednodušší koupit si pískomily ve zverimexu.
Nejlepší je jít na nákup pískomilů s někým druhým z rodiny, aby vám v případě nerozhodnosti poradil, co dělat. Na den „D“ si vynahraďte dost času, protože budete klidnější vyhnete se situaci, kdy stojíte před zverimexem s krabičkou se živým nákladem a uvědomujete si, že to domů už nestihnete, ale na generálku se školním orchestrem musíte přijít v čas.

S sebou si vezměte přepravku z plexiskla nebo klícku s vrstvou podestýlky. Pokud ji nemáte, můžete si ji koupit až na místě, bude se vám hodit i později při čištění klece a cestě na dovolenou.

Nejdříve pískomily chvíli pozorujte. Pokud budou zrovna spát, můžete rovnou otestovat jednu vlastnost zdravého pískomila: otevřete víko terária a několikrát zapískejte. Pískomilové by měli pomalu lézt z úkrytu, ale za chvíli by měli být čilí. Nejsou-li, není to žádná katastrofa, asi se jim zdravě nechce z postele. Pokud nějaký pískomil apaticky leží v koutě a po otočení na záda se nepokouší obrátit zpět, je 100% nemocný a jeho koupí byste si moc nepomohli.

Další znaky onemocnění:
• znečištění okolí řiti a ocasu
• zalepené nebo neúplně otevřené oči
• zacuchaná srst
• pokřivené končetiny
• snížená pohyblivost

Teď zkuste dát do terária ruku. Jestli se nějaká zvířata vyděšeně choulí v koutě nebo naopak agresivně napadají vaší ruku, nejspíš z nich nebudou dobří společníci. Ideální je když zvíře zvědavě okukuje ruku nebo ji jemně okusuje. Z tohoto zvířete byste mohli mít skvělého miláčka. Ale pozor: I sebeochočitelnější zvíře se může proměnit v kousajícího agresiva , pokud se k němu chováte jako ke kusu hadru.

Pokud jste si už zvířata vybrali, řekněte prodavači, ať vám ověří jejich pohlaví a poté vloží do přepravky. Při cestě domů mějte přepravku v suchu a chladnu, jděte také rovnou domů, abyste zvíře moc nestresovali.

Pískomil ikona.
Datum publikování :
Sekce: Pískomil Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz


2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist