Menu

new forum

Pro přidání odpovědi na aktuální téma použijte prosím formulář na konci stránky.

Datum zalozeni : 2008-10-28 11:38
Autor : Luci1x

Ahojky,

tak jsem tady. Vypadá to tu suprově snad sem zabloudí více lidí.


ADMIN: Nešloby aby bylo vidět u fora kdo tam poslední přispíval? Takhle se mi to lépe kontrolovalo - poslední přízpěvky.Moc děkuji


Ahoj,jasna vec a moc dekujeme za pripominku. Dnes to zkusime doprogramovat. Jinak cokoliv te napadne nam prosim napis.Pekny den :)


Ještě dotaz:V minulém foru se někdo ptal jestli tu vystavíte i naše mazlíky. Poslala jsem vám na mejla fotky našeho Jacka, ale dosud nebyla ani jedna vystavena tak se ptám jak to bude tady na tomto webu.

Jestli bude možno vystavit tu našeho Jacka (a další) a pod to k fotce napsat jméno zvířátka a majitele .o)díky za odpověď


Ahojky,

vytvořili jsme si s přítelem www stránky - zatím nic moc ale můžu tam přidat tvou adresu?Moje je http://www.lav.estranky.cz/


To : Luci1x

Ahojky, budeme radi kdyz tam pridas nasi adresu :) Stranky mas moc pekene. Zatim jsem jen nakoukla - musim si ale udelat cas a poradne je projet.


admin: no na stránkách toho zatím moc není .o) jsou týden staré a pracuji na nich jen o víkend.jinak www přidávám.


andy : Tak koukam ze jsme se tu potkaly. Zdravim Te :) a rovnou mazu cist Tve webowky. jo casu mame vsichni malo.


JJ taky koukám já sem chodím mrkat tak 7x denně i víckrát. Dneska jsem po testech a jsem úplně vycuclá a to mám zítra další jsem K.O.Jůů snad se budou líbit - zatím tam toho je málo. není čas. .o) to až po průběžácích to rozšířím


chtěla jsem se zeptat nemáte na tyto stránky Banner? že by se mi tam líp dal.


Jo a admine kdy uděláš to že uvidíme ve foru kdo poslední odpověděl. zatím tam je jen to kdo to forum založil. Díky


To : Luci1x

Ahoj, banner zatim nemame - budeme muset nejaky vytvorit. Bohuzel nejsme prilis graficky nadani, tak to bude docela porod.


To: Luci1x

>Jo a admine kdy uděláš to že uvidíme ve foru kdo poslední odpověděl. zatím tam je jen to kdo to forum založil. Díky

Holka mas pravdu :). Omlouvam se - nevsiml jsem si toho ze to tam pise nesmysly. Ted by to melo byt v poradku.


Ok už je to dobré .o) a funkční .o)Jinak se nebojím banner zvládnete levou zadní .o)


Ahoj všichni, moc prosím o radu, mám doma samečka osmáčka, jsou mu dva měsíce a ráda bych mu pořídila kamaráda. Ale četla jsem, že se samečci mezi sebou hodně perou. Mám strach, aby si nakonec neublížili oba.Slyšela jsem, že mezi samečky jsou občas nějaké bitky, někdy dokonce až do krve, ale za chvíli se zase zkamarádí. Též jsem četla, že hodně lidí chová jen samečky a je to v pohodě. Asi hodně záleží na povaze samečků osmáka. Určitě si počkej na názory Alči nebo Admina, oni tomu více rozumí.Ahojky, my máme samečka už půl roku.

Také jsme chtěli pro něj spolubydlícího, ale nakonec jsme to neudělali.

Když si ho dostatečně všímáš a má pohodlí, tak se mu ani tak moc nestýská a mě připadá, že ten náš je spokojený :o)Takže je to na vás a na tom, jestli se vašemu osmáčkovi hodně stýská a jestli je moc sám.Ahoj, chtěla jsem se zeptat, čím osmáky krmíte. Nechci svým osmačkám dávat pořád to stejné jídlo a teď v zimě, toho venku moc nenasbírám. Informace na internetu jsou docela sporné a v knize moc nápadů není, tak hledám informace zde, protože vím, že jsou zaručené. =)For Yookey:

Já svého osmáčka krmím speciálním papáním pro osmáčky, dávám Ti odkaz, jaké přesně:

http://www.aadakam.eu/?p=productsMore&iProduct=321&sName=Prestige-Degus-Nature,-800-gMá ho moc rád a jiné moc žrát nechce.Ahojky, my sušíme mrkev a dáváme salát - to prodávají v každém marketu.

Jinak teda máme nasbírané kaštany a šípky.

Jo a koupili jsme si ovocný sypaný čaj - vylouhuju ho 3x a dám to usušit a krmíme ho s tím. Je to ovoce a moc mu to chutná.

V obchodě jsme kromě jídla pro osmáky koupili i nějaké pro křečky. Máme koupený Ring kukuřičná kolečka po těch šílí.

Též lískové oříšky - pozor, jen v malém množství.

Máš doma ořechy? Normálně i s tou tvrdou schránkou - tak ty mu taky dáváme hlodá to a pak se nají :o)

Ještě v obchodě jsme mu koupili tu tyčku ale bez cukru.

Snad je to vše.My dáváme směsku přímo pro osmáčky Darwins special light se sníženým obsahem sacharidů a tuků.

Ty naše rády papáju a ledový salát, jiné nechtějí. Ale sušíme jim mrkev a čínské zelí, to jim chutná a občas jim nasuším salátovou okurku a červenou řepu.

Co se týče čerstvé zeleniny, tak v tom jsou vybíravé.Mám výhodu, že moje osmačky zatím moc vybíravé nejsou. Jí jak čerstvou zeleninu, tak i sušenou, prostě všechno, co se dá sníst. =D Ovoce i ořechů se právě docela bojím, ale snad občas to vadit nebude. Koupila jsem jim takové dvě tyčinky, zeleninové ale obsahují cukr. Není tam napsané množství,  tak nevím, jestli jim to mám dát.Jé, tak já o takových osmačkách jenom sním, které zbaští všechno. Já už nevím, co bych jim nabídla, krom toho co jedí, aby taky měly nějakou změnu.Teď jsem jim usušila mrkev, tak možná, že potom taky nebudou jíst už tu čerstvou. =D Uvidíme.Já jsem mým osmákům začala dávat prvně čerstvou a za nějaký čas, když se toho ani nedotkli, tak jsem teprve začala tu mrkev sušit.Tak to je dobrý, to tu čerstvou budou asi jíst i po ochutnání sušené. =D Stejně nechápu. Mne teda jako přijde čerstvá mrkev chutnější. Ale taky nejsem osmák, že?  =DTen náš tu čerstvou nejí. Jí jen tu sušenou.

Jinak to z toho čaje je pro ně lahoda - sušené ovoce baští.To je pravda. :-) Každý osmáček je jiný a má jiné chutě. Ti moji odmítali čerstvou zeleninu už od začátku, tak mi nic jiného nezbývá, než sušit a sušit. Ale co bych pro naše mazlíčky neudělala. :-)To máš pravdu a nezabere to tolik času, jen nakrájet a dát na radiátor. :o)To jo, když toho nasušíš hodně do zásoby, tak je chvíli klid :-)To ano a co vlastně všechno sušíte?Sušíme: mrkev, čínské zelí, okurku salátovou, červenou řepu.A taky sušíme papriku =DTak tu mi lumpačky taky nechtějí.Ani sušenou? To jsou potvuůky. =D Jedna moje osmačka sní všechno, je tlustší a má tváře, skoro jako křeček. Druhá je spíš vybíravá a hubenější, bohužel i hyperaktivnější.Ty moje jsou prostě něco extra, hrozně vymýšlavé, ale hubeňoučké zrovna nejsou :-). Ta menší je taky hyperaktivnější a zárověň žravější.Já ještě suším to z toho ovocného sypaného čaje - takže tam je kůra, a další ovoce.

Jinak pozor na tloustnutí :o)

Ten náš je zatím tak akorát. To bude tím dnešním běháním - mrcha jedna kvůli tomu běhání jsem v 5 ráno probuzena. Běhal 5 hodin v kuse s malými přestávkami.=DTřeba trénuje na maraton :-) Já jsem osmačkám radši žádní kolečko na běhaní nedávala, protože ony by si na něj zvykly a když bych jim ho vzala, by myslím určitě zuřily. Staly by se z nich závislačky. =DPozor, pozor! Dne xx.yy.2009 se uskuteční závodní maraton osmáků degu. Výherce čeká šťavnatá odměna. Všichni zájemci, nechť se zapíší. :-)Tvoje osmačky nemají kolečko? Vždyť je to jedna z hlavních věcí, s kterou se zabaví, je to jejich největší radost.Pro Yookey:Kolo kolo kolo křičí všichni osmáci. Když mu ho vezmeš jen na půlku noci, tak se nezblázní - ten náš ně›co okusuje, a pak jde spinkat. Ráno ho zas dostane. Není to každý večer, jen když nemohu spát a to je zř™ídka, postupně› si zvykám. :-DKolo je jejich největší pohyb - pokud chceš, aby ti osmáček tloustl, tak mu ho tam nedávej. Ale je to chyba. Tobě› taky nikdo nezabavuje PC, když jsi závislák :o)PS: Jak se ti tvoji osmáci účastní maratonu bez tréningu?Admin: Nešlo by prosím udělat stránkování? Někde je už moc zpráv a to rolování dolů je docela fuška :-) Díky.Kolo musí být, ty moje lumpačky, i když jsou puštěné přes hodinu a v pokoji běhají, jak torpéda a skákají na postel, okno a stůl, tak přesto, když je zavřeme, tak první, co udělají je, že jdou do kolečka a zase běhají.Kolo, kolo, kolotoč :-)Tak ono by stačilo jedno:-)A nebudí vás to v noci? Jsou to denní zvířata, v noci se má spát! =D Myslím, že koupení těch běhacích koulí, je dobrý nápad! Nedovedu si představit, osmačku lítající po pokoji v kouli jak torpédo. =D Taková koule je výhodná i pro ně. Dostanou se s ní i do míst, kam bych je normálně pustit nemohla.My je máme v jiné místnosti, takže nás nebudí a co se týče té koule, tak v ní určitě mohou běhat jen po podlaze, kde nic není a určitě se nedostanou nikde jinde, protože jim to ta koule nedovolí. Já tu kouli viděla jen na fotce, ale svým lumpačkám bych ji určitě nepořizovala, ať se můžou volně proběhnout. Záleží jen na tobě. jestli ji pořídíš, já říkám jen svůj názor.K tomu buzení jsem sem už psala, tak si to přečti :o)

K té kouli - ta je pro nás, co se bojíme pouštět, nebo nemáme, kde pouštět. Osmák se proběhne pořádně a docela ho to baví. Ten náš je nacvičený, že když už nechce běhat, tak přijde na jedno místo - to místo, kde jsme ho z té koule vyndávali a my víme, že chce ven. Jinak je to na každém z nás :o)

PS: V létě se to bude hodit i na zahradě :-)Hoj! Já to kolo nemůžu nikde sehnat! Když měli, tak akorát nějaké malé, jenom pro křečky, ach jo.Objednej si to velké kolo na netu. My ho máme též z internetového obchodu.Ahojky,

na internetu je dost webových stránek s prodejem hraček pro malé hlodavce.http://www.aakarazoo.cz/Kolotoc-LW-Deluxe-se-stojanem/d7642Tady jsme brali kolo my. To největší.To je zajímavé, že se ty kolotoče dají tak těžko sehnat a přitom já ho koupila normálně ve zverimexu a to jsme malé město.No já jsem na ten velký průměr nenarazila v obchodě, ale jen na netu.Já naštěstí narazila na kolotoč s velkým průměrem hned v prvním zverimexu, do kterého jsem vlezla, což je asi malý zázrak.Tak to jsi měla štěstí. Ale z netu to je taky dobré, rychlé :o) Šlo to.Už jsem si párkrát říkala, jak je může pořád bavit v tom kole běhat, když běží a přesto jsou na místě.To máš pravdu :-)Ahoj,

nedávno jsem se postřehla zajímavou věc. Vždy jsem v nějaké literatuře četla, že zatím neexistuje žádná jiná barevná mutace, než jakou osmáčci mají. Setkala jsem se s bílošedivým osmáčkem.Těch druhů je více, ti bílošediví jsou sice pěkní, ale ještě více se mi líbí osmák modrý, ten je úžasný, ale toho nelze tak lehko sehnat :-(Andy, nemáš nějaké fotky těhle zvláštních druhů? Nebo třeba odkaz na nějaký webovky?Já si to přesně nepamatuji, kde jsem to viděla, ale až to najdu, tak ti tu dám odkaz :-)Děkuji moc!Prozatím jsem to ještě nenašla, ale budu se dál snažit:-)Jé, jsi moc hodná :-)Ahojky, tady v ČR jsem ještě neviděla jiný druh osmáčků, myslím tím ty světlé.

Jen na youtube :-(Já jsem našla zatím jenom tohle:http://osmak.box.cz/pictures/whitemixed/100.jpg

http://osmak.box.cz/pictures/whitemixed/101.jpg

http://osmak.box.cz/pictures/whitemixed/102.jpgJá prozatím našla jen obrázky osmáků modrých:

http://www.osmak-degu.net/index.php?topic=3118.0Ale jednou jsem narazila na stránku, kde byly fotky několika druhů osmáků. Nemohu je ale nějak najít.Jé, ty jsou taky moc krásní :-)Ahojky, pěkné fotečky, jsou krásňoučcí.Ahojky, nevíte někdo, proč se mi můj osmák často s radostí vyčůrá na ruku? Nejsem si jistá, jestli tím chce dokázat nějakou náklonnost nebo naopak.Ahojky, můj osmáček se na mě taky někdy počůrá, je to jen zvíře a nevydrži se nevymočit.Ahoj, jak jsme nedávno diskutovali o barevných osmáčkách, tak jsem našla tuhle super stránku:

http://www.degutopia.co.uk/degucolours.htmMají tam pěkné fotky, každá barva má něco do sebe a všechny jsou moc pěkné. Škoda, že u nás nejde sehnat jiná barva osmáčka. Určitě bych si pořídila osmáčka i v jiné barvě.Téda, ty barvy nemají chybu! Ani jsem netušila, že existují v jiných barevných varietách... Moc by se mi barevní osmáčci líbili. Ten bílej třeba...

K nám to určitě taky "dojde"...


Ahoj, potřebovala bych poradit, mám asi 7 měsíců starou samičku osmáka. Nechá se drbat všude, za ouškama, na bříšku, na zádech, atd., bere si i jídlo z mé ruky. Když ji chci ale chytit a pochovat, vždy uteče. Nenechá se vyndat z akvárka, chybí mi s ní ten pravý kontakt. Nevíte někdo, jak ji mám ještě víc ochočit, aby se dala chovat? Prosím, poraďte. :-(Ahoj, prosím o radu. Máme 2 samičky osmáka. První má 12 měsíců, druhá 6 měsíců. Až do včerejšího večera se snášely dobře. Najednou se ale mezi nimi semlela bitka, takže jsme je museli oddělit. Takhle jsme to zkoušeli asi 4 krát a pokaždé s výsledkem vytrhaných chlupů, jak si šli po krku. Od dnešního rána jsou odděleně a nás to dosti mrzí, neboť jsou dosti smutné, jak jsou každá sama. Nemohl by nám někdo prosím poradit, co to znamená a co s tím? Děkuji Lucie.Neznámý uživatel - 25.03.2010 17:07

Máca: Zdravím všechny chovatele, mám dotaz, který mě celkem štvě a nevím, co s ním. Můj osmák má na konci ocásku nějakou bouličku, kuličku, nebo nevím, jak to nazvat. Pokud se vám to už stalo, tak prosím poraďte. Děkuju moc za odpověď.Ahoj.

Ocásek u osmáků bývá zakončen takovou štětinkou, když je ale zakončen bouličkou, na místo té štětinky, tak to znamená, že osmáčkovi v minulosti upadnul kus ocásku. Buď kvůli pranici s jiným osmáčkem, nebo se někde špatně zaháknul.

Mému osmáčkovi se to udělalo po špatném zaháknutí za klacík, co měl v kleci.Ahoj, mám doma samečka osmáka a je mu už skoro rok, ale pořád není ochočený, tak jak bych chtěla, bere si jídlo z ruky, nechá se hladit, drbat, ale jak ho chci vzít do ruky, tak uteče a nebo mě počůrá. Nevím, jestli je to strachy a nebo schválně. A ještě jsem se chtěla zeptat, má období, kdy prostě minimálně 2 dny v kuse píská, ale ať se děje, co se děje, když promluvím, pohnu se, zakašlu, prostě pořád, i když je ticho. Díky Káťa.Ahoj, osmáci jdou většinou rychle ochočit, nejdéle to může trvat 2 měsíce. Vypadá to, jako by mu někdo ubližoval, proto se bojí jít do ruky.

To pískání je způsobeno tím, že je sám a je mu smutno. A chce na sebe upozornit. Můj osmáček to tedy nevydrží déle než půl hodinky.Ahoj, nevím, jestli mu někdo neubližoval, ale mám ho ze zverimexu. Jak začne pískat, tak o to víc se mu věnuji, protože jsem si myslela, že se mu stýská, ale nejde to, pořád kouše a i přesto, že se s ním snažím mazlit, tak kouše a píská. Spousta lidí mi řeklo, abych se ho zbavila, že je to zmetek, sice mají pravdu, že je to zmetek, ale můj zmetek a to se nedělá se ho zbavovat, tak že si ho nechám a za chvíli budu holt bez otisků prstů :-)Neznámý uživatel - 02.05.2010 17:54

Ahoj, prosím vás, může mi někdo poradit, proč můj osmák pořád skřípe zubama? Je to u nich normální a nebo co to znamená? Díky.Neznámý uživatel - 30.08.2010 21:24

To i ten můj osmák.Ahoj, skřípání zubů u osmáčku je zcela normální. Ten náš osmáček to dělal běžně.My třeba jak máme Jacka, tak se nechá drbat, hladit a krmit, ale z klece se bojí. Musíme ho chytit, a pak se s ním mazlit, ale není to ono. Takové to, že jde k vám sám atd. Prostě se cítí bezpečně jen v kleci. Máme pro něj i takovou tu kouli, aby mohl běhat po bytě. Pokud moc kouše a píská, tak zkuste koupit druhého osmáka, třeba mu je fakt hodně smutno.Neznámý uživatel - 23.09.2010 19:27

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? Osmák mi pořád dokola otvírá tlamičku a přitom píská, co to může být? Děkuji za odpověď, prosím napište co nejdříve.Neznámý uživatel - 27.09.2010 17:03

Dobrý den. Dala jsem svému osmákovi kaštan (nejedlý) a velmi se mu líbil, jenže se bojím, aby mu nebylo špatně. Máte s tím nějaké zkušenosti?Ahoj,

mému osmáčkovi jsem dávala kaštan z jírovce, tedy z nejedlého kaštanu.

Moc mu chutnal. Neboj, nic se mu po něm nestane. Není pro něj jedovatý.Neznámý uživatel - 03.01.2011 15:16

Dobrý den, chci si pořídit osmáčka. Mohu se prosím zeptat, jestli osmák degu skáče?Dobrý den,

jestli myslíte, že osmák degu skáče stejně jako třeba žába, tak to opravdu ne. Spíše všude možně leze a dostane se do sebemenší skulinky, z které jde někdy opravdu obtížně vyhnat.Ahoj, já mám doma už přes rok starého osmáčka (samečka), který je už ochočený a teď jsem si koupila dvouměsíční samičku, kterou nemám ještě ochočenou. Chtěla bych se zeptat, jestli je můžu dát k sobě, i když je mezi nimi takový věkový rozdíl. Děkuji za odpověď.Ahoj Verčo,

bez problémů můžeš dát druhého osmáčka do klece k tomu prvnímu. Měli by se snést, jestli tedy nemáš dva samečky, to by mohl být problém.A to nevadí, když ještě ta samička není dospělá?Ahoj, nevadí to. Sama Andy co tady přispívá, tak měla v kleci tři samičky. Jedné bylo přes rok, druhá byla půlroční a třetí byly dva měsíce a neměla s tím problémy.Tak děkuju moc za radu. :)Ahoj, rádi jsme ti poradili. Budeme rádi, když nám posleš fotky svého osmáčka ;-)Pořídila jsem si od kamarádky dvě samičky osmáka. Obě mají asi 1,5 roku. Kamarádka se jich chtěla zbavit. Já bych potřebovala poradit, jak odnaučit jednu z nich brnkat na mříže klece. Kamarádka mi říkala, že se jim podařilo klec 2x otevřít a jedna z nich teď večer, co večer po zhasnutí, brnká zubama na mříže. Je to hrozný zvuk a v noci se to hrozně rozléhá. Manžel mi pohrozil, že budou muset jít z domu. Nevím, co dělat. Už jsem vyzkoušela všechno možné, čerstvé větvičky na okus, oříšky. Můžete mi prosím poradit, jak ji to odnaučit? Nevím, která mříž to je, protože jak se přiblížím a nebo rosvítím, tak hned skončí. Zavírám je na noc do koupelny, ale i to je málo a ozývá se to po celém bytě. Děkuji.Ahoj. Kousání mřížek nejde bohužel ničím omezit, je to jejich zábava, bohužel :(Ahoj. Na iFauně mi poradil, že mám zkusit mříže natřít třeba octem, nebo něčím, co jim nebude chutnat. A ocet zabral. Druhou noc byl klid. Tam kde to okusují a drnkají, tak jsem to natřela octem. A ještě uvažuju, že jim koupím novou klec, větší.Ahoj, tak to se divím, že to zabralo. My jsme mřížky v kleci tomu našemu osmáčkovi natírali octem taky a stejně to hryzal dál. :(Ahoj, nevíte, jak poznám, že mám těhotnou samičku? Máme doma samečka a samičku a už se asi před dvěma týdny pářili no a já týden nebyla doma a krmila mi je máma a samička je najednou těžší a tlustší a já nevím, jestli se mám připravit na prcky nebo ne. Co myslíte? Díky za odpověď.Ahoj, březost samičky nejde hned poznat, spíše to je vidět po třech týdnech po páření, nějaké informace o březosti najdeš zde: http://www.zviratkodoma.cz/osmak-degu/pareni-a-brezost-osmakuAhoj, před 10 dny jsem si koupil osmáka, prý má 3 měsíce. Běhá v kleci jak šílenec, z patra do patra. Běhá i v kolotoči a běhá i v noci. Takže pochybuji o tom, že je to denní zvíře. Na noc musím vytáhnout kolotoč, jinak se nevyspím. Chodím spát po 22h.Stejně ji nepoznám :DPo měsíci, kdy je samice osmáka degu březí, to jde poznat lépe, je trochu vidět, jak se hýbou osmáčci v bříšku, ale fakt trošku, osmáčice bude těžší, bude více žrát.Ahoj Jiří,

u osmáka degu trvá, než si zvykne na dané místečko, kde bude sídlit a bude jeho domovem. Jak popisuješ, že osmák blázní po kleci, tak to je ze začátku běžné. Náš osmák degu to dělal taky. Po dvou měsících by se to mělo na 100% uklidnit.Díky Alčo, nevíš, po jaké době ke mě přijde a vezme si jídlo z mé ruky? Strčím ruku s listím pampelišky do klece a ona sedí a koukí a nic. Sežere to, až ruku vyndám.Ahoj Jirko, pár příspěvků, jak ochočit osmáka degu najdeš tady: http://www.zviratkodoma.cz/forum-osmak-degu/ochoceni#1527Hlavní věc, která je důležitá, nebrat osmáka degu zezadu, kdy tě nevidí, tím ho člověk nikdy nezíská.

Některý osmák si zvykne po 3 dnech, některému to trvá měsíc.

Určitě to nevzdávej, zkus koupit bonbonky pro osmáky a nalákej je na ně. Třeba to půjde lépe. Napiš, jak jsi pochodil.Ahoj Ali, bonbonky jsem koupil. Mám ho v ruce, ruku strčím do klece, ona přijde, očuchá a odejde. Zkouším to tak týden. Bonbonky žere, ale ne z mé ruky.Ahoj, ten můj osmák je nějaký divný, pořád stejně žere z ruky, nechá se pohladit, ale do ruky nesedne, nedá se chytit.Ahoj Jirko, když osmák degu už žere z ruky a nechá se pohladit, tak by měl být už "zkrocený". Osmák degu není rád, když ho chytáš ze shora, protože má v instinktech zakódováno, že na něj chce zaútočit predátor.

Je lepší, nechat otevřenou klec a klepat na vrátka, aby se do klece vrátil, poté co do ní vleze, tak mu dát pamlsek, aby si na to postupně zvykal. Sami jsme ho moc nechytali, naučil se chodit do klece po zaklepání na vrátka.Stala se mi taková věc. Mám dva osmáky. Jednoho dne oba spali v rohu klece. Spali v kuse asi dva dny. Myslel jsem, že umřeli. No a tak jsem je dal spolu s klecí ven na sluníčko. Šel jsem vykopat hrobeček na zahradu. Vrátil jsem sa a jeden osmák začal pobíhat po kleci. Ted' spí další dva dny spolu i s tím druhým. Myslite si, že oba jen spí? Já tomu ani trochu nevěřím, poraďte mi. Děkuji.Ahoj Denisi, s tím jsem se ještě nesetkala, aby takhle dlouho osmáci spali. Řekla bych, že je nutné vzít osmáky k veterináři na vyšetření, chce to specialistu na hlodavce.Neznámý uživatel - 22.10.2011 09:10

Ahoj, máme osmačku asi 6 měsíců, u samce nebyla, dnes ráno jsem si všimla, že si pořád olizuje přirození a zadeček a trochu krvácí. Vyděsilo mě to, nejí ani nepije, nedostala nic špatného k jídlu, jen krmné směsi z obchodu. Když si to líže, občas u toho divně vypískne. Co to může být? EduschaAhoj,

v první řadě bys měla zjistit, jak rozsáhlé je to zranění. Pokud krvácí jen trochu, třeba je jen osmák degu odřený. Tak bych mu ránu ošetřila a dala osmáka do čistého prostředí, vyměněné podestýlky, aby si nezanesl infekci. Pokud je to vážnější např. hluboký kousanec, nedej bože něco vnitřního (že by třeba čůral a při tom krvácel), zajdi na veterinu. Každopádně ať je to kluk nebo holka, krvácet by neměl (pokud nerodí) :-)Děkuji, za odpověď. Už je to mnohem lepší, osmačka baští i pije, ale nechce moc na ruku, přitom vždycky předtím šplhala po ruce z akvárka jako divá. Když už konečně vylezla a pohladila jsem jí po zádech, zvedala ocasek do výšky - spíš mě napadlo, jestli to krvácení nesouvisí nějak s říjí (jako u nás ženských měsíčky). Ale i tak díky.Ahoj Eduscha, to je dobře, že už tvá osmačka normálně baští a pije. Je otázkou času, kdy ti zase začne lézt po ruce a pořádně se s tebou mazlit.

Osmáci degu "ženské měsíčky" nemají.Ahojky.

Poradíte mi někdo? Nějak se nemohu dočíst, v jakých teplotách se mají osmáci chovat?

Pokud přes zimu větráme, vadí jim v tu dobu nižší teploty? Máme je raději brát do místnosti teplejší a nebo jim nějakých 10-15 stupňů nevadí?

Díky všem za radu.Ahoj, osmáci se mají chovat v pokojové teplotě. ;-)Ahoj Satanáši,

osmáci se chovají při pokojové teplotě, teplota by přes noc neměla klesat určitě pod 10°C, když už klesá, tak je dobré, mít osmáka dále od okna a mít přes klec nebo kolem akvárka alespon slabou utěrku. Nepíšeš v dotazu, kde osmáka chováš. Jestli mohu poradit, berte osmáka do teplejší místnosti. Osmák stejně tak jako člověk může nastydnout.Dobrý den, potřebuji poradit a nikde mi neodpověděli. Prosím vás, budu si

pořizovat osmáčka a už jsem si koupila klec, jenže se bojím že mi uteče. Mezera drátů v kleci je 2 cm. Neprotáhne se přes to? Děkuji za odpověď.Niky: Zdravim, záleží na tom, jak velkého osmáka si pořídíte. Nejlepší je, pořídit si osmáka ve staří do půl roku. Pro ty si troufnu říct, že je škvírá dost velká a šance, že se protáhne, je dost velká. Mezera ba měla být tak 1 cm.Lidičky, potřebuju radu, pořídila jsem si v listopadu dva osmáky, chtěla jsem dva kluky, ale ukázalo se, že mám páreček. Samička je v pohodě, sice se nenechá vzít do ruky, ale je klidná, ale samec je jak praštěnej, furt si na mě nechce zvyknout, kdykoliv někdo otevře dveře nebo udělá nějakej hlasitější nečekanej zvuk, tak se vyleká a začne děsně pištět a to mě dovádí k šílenství a nevím, jak ho utišit. Už je mám dost dlouho na to, aby si na mě zvykli ne? Nemám na ně moc času, takže si s nima nehraju denně, to je asi chyba.Ahoj. Chci si pořídit osmáka, a nevím jestli sám přežije, takže prosím poraďte, jestli by mohl být sám. Já bych samozřejmně chtěla 2 osmáky, protože by asi byla dost sranda, je sledovat, jak si hrajou.

Ale každopádně je tu velká zábrana: mamka :-( Jsem sice ještě malá (13 let), ale kdyby se mi podařilo ji přesvědčit. Tak dík za odpověd'.Ahoj Patricie,

musíš mi napsat, jak to myslíš sám?

Když odjedeš na víkend pryč a necháš mu v mističce papání a v napaječce vodu, tak samozřejmě ty dva dny vydrží.Ahoj Patricie,

je vždycky lepší, když si pořídíš osmáky dva, je jim spolu veseleji, krásně si spolu hrají a různě dovádí.

Když si pořídíš jednoho osmáka, musíš se o něj více starat a více se mu věnovat.Ahoj, mohu ročnímu osmákovi samičce koupit kamarádku?Ahoj, už jsem o tom kolikrát slyšela, že ke starší samičce lidé pořídili mladší kamarádku a většinou se v pohodě snesly:-)Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s chovem osmáků ve venkovních voliérách. Děkuji.Ahoj, mám samičku a samce a teď jsme měli mladé, jsou už po odstavu, jenže nevím, jestli můžu třeba oddělit samce a nechat jí tam její dceru, jestli by po něm třeba nestrádala nebo tak :( Předem děkuji.Neznámý uživatel - 05.05.2012 20:54

Ahoj, prosím vás, za jak dlouho po porodu jsou mláďata osmáků schopna se rozmnožovat?Ahoj, mám prosbu o radu. O osmáčkách toho je tady spousty, ale nikde jsem nenašla, jak se snesou s ostatními domácími zvířátky. Jsou pro ně třeba nebezpečné kočičky a zase naopak, neublíží osmáček papouškům? Předem moc děkuju. S pozdravem Helena.Ahoj, mláďata jsou schopná se rozmnožovat necelé dva měsíce po porodu, proto je dobré, je dát od sebe.Ahoj Heleno,

určitě bych neexerimentovala a nedávala kočku k osmákovi, bylo by to pro něj dost stresující.

Osmáček osmáčkům neublíží, spíše papoušci jim, babiččina andulka uštípla našemu osmáčkovi kousek ucha :-(Ahoj nemáte prosím někdo samičku osmáka starou max. 7 týdnů?Ahoj, sehnala si osmáčí samičku?Ahoj, prosím vás, co je vhodnější pro 3 měsíčního samečka osmáka degu?

Samička? -máma se bojí, že budou mít mláďata (ale mě to nevadí ;D)

Sameček? -bojím se, že se poperou.

Morče? -nikdo přece nenahradí osmáka.

Nikdo? -blbý nápad, protože by zůstal sám.

Prosím, kdo to budete číst, hlasujte. Já sama za sebe hlasuju samička, ale máma... Když jí ukážu, že víc lidí hlasuje pro někoho, tak ji snad přemluvím. Ahoj, prosím o radu. Mám cca půlročního osmáka. Do teď byl bezproblémový, mazlivý, hodný. Dnes mi vykousal díru do dna klece a utekl. Po hodině jsem ho chytla a teď je v přepravce, ale co dál? Peníze na novou klec nemám a rodiče mi je taky nedají. Jediné, co mám doma je akvárko, ale co dát navrch? Když dám nějak dohromady peníze a koupím klec asi se znova prokouše a jelikož máme dvě kočky, jeho konec by byl velmi rychlý. Opravdu jsem dost zoufalá. Prosím, pomozte mi.Ahoj Dášo, já osobně si myslím, že bys ho neměla nechat v přepravce. Dej ho do akvárka a nedávej mu tam věci, aby mohl vyskočit ven, akvárko přikryj buď něčím, co má moc děr (aby mohl dýchat), nebo mu akvárko vůbec nepřikrývej. Naspoř si peníze a podle mě bude nejlepší, nechat si udělat podobné jako mám já: spodek terárko (nemůže se ti prokousat a vrch z drátků a poliček. Udělal mě to jeden pán za 500 Kč.Už ji mám rok a něco a jsem s ní plně spokojena. Samozdřejmě bys musela prvně někoho takového najít, ale je to na tobě. Hlavně ho dlouho nenechávej v přepravce, nebo ti ji taky zničí. ;) Pak dej vědět, jak to dopadlo a jak ses rozhodla.Neznámý uživatel - 05.02.2013 01:07

17.ledna 2013 se nám narodili 4 osmáčci. Nabízíme k odběru koncem února 2 kluky a 1 holčičku. Termín bude záviset na odstavení mláďat. Prosím, ozvěte se, pokud máte zájem.


Neznámý uživatel - 05.02.2013 01:10

17.ledna 2013 se nám narodili 4 osmáčci. Nabízíme 2 samečky a 1 samičku. Termín odběru bude záviset na odstavení mláďat. Prosím, ozvěte se, pokud máte zájem. Mail: okoptova@seznam.cz


Neznámý uživatel - 06.02.2013 16:34

Po 6 letech mi umřel osmák a sháním nového. Jsem z Plzně. Jste odněkud poblíž?Dobrý den,

je mi líto Vašeho osmáčka, snad seženete nového mazlíčka osmáčka:-)


Ahoj lidi. Chceme si též pořídit osmáky, ale nevíme, jestli bude lepší, když si vezmeme 2 samce nebo 2 samice. Nechceme si pořizovat párek osmáků, aby se nám nenarodilo dalších 10 osmáků. Co byste nám doporučili? Děkujeme.Ahoj Milko,

je lepší si pořídit dvě samičky :-)Ahoj :) hledám pár lidí­, kteří by se rádi zapojili do tvorby nového webu.Přidání odpovědi

Autor - nepovinné
Email - nepovinné
Spam ochrana - Ochrana proti spamu, napište aktuálni rok

2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist