Výchova králíků

Výchova králíků

Na Vaše králíči miláčky musí jemně, nesmíte na ně křičet a bít je. Ale doufám že ti, kdo si pořídí zakrslého králíka, hodlají ho taky mít rádi a pečovat o něj.

Jak naučit králíka chodit na záchod?

Nejlepší metoda je taková, když vykoná potřebu jinde než chcete, okamžitě ho přesuňte tam, kde chcete, aby vždy chodil. Nesmíte však spoléhat na to, že se to naučí ze dne na den, dejte mu čas a netrestejte ho hned. Když to ale nebude umět delší dobu, může se taky stát, že Váš králík není z těch čistotnějších a nenaučí se to vůbec.

Jak králíka odnaučím kousat kabely?

Patří ti mezi věci, co se králíci jen tak neodnaučí, je to zlozvyk většiny králíků. Nejlepší je,když ušákovi nějak zamezíme přístup ke kabelům. A když to nepůjde, měli byste ho hlídat a když začne okousávat kabely, tak mu výhružným hlasem naznačit že je to špatně.

Jak králíka odnaučím kousat koberec?

Tak to je další velký zlozvyk králíků. Na to akorát poradím furt mu to zakazovat, třeba se to jednoho krásného dne odnaučí.

Pochvaly

K výchově jsou hodně důležité pochvaly. Vždy když králík udělá něco dobře, okamžitě ho pochvalte. Králík si to spojí s Vaším příjemným hlasem a tak se to lépe naučí. Například, když vykoná potřebu tam, kde má, ví že uslyší příjemný hlas, a proto to bude dělat častěji a s radostí.

Králík ikona.
Sekce: Králík


2008 - 2024 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist