Menu

Morče kouše.

Pro přidání odpovědi na aktuální téma použijte prosím formulář na konci stránky.

Datum zalozeni : 2019-03-28 15:39
Autor : Nezadán

Mám problém. Pořídili jsme si morčatko z domácího chovu. Celkem rychle si zvykal a najednou zhruba po 2 týdnech co je u nás doma(v akváriu) začal kousat. Není to nějak agresivní kousání spíše z nudy. Začal kousat jak ruce tak i nábytek. Prostě vše co je kolem. Přičemž žrádla má fůru druhů a neustálý přísun. Vodu má vždy čistou a taky neustálý přísun. Proto se ptám jestli tu někdo netuší jak tomu zabránit popř co mu chybí.. Za odpovědi předem děkuji.


Dobrý den,

máme morče od chovatele, plemeno texel, vypadá sice jako plyšák, ale kouše běžně. Třeba když bychom se s ním chtěli mazlit a nedali bychom mu petrželku nebo jinou dobrotu tak nám nejdřív začne lízat ruku nebo krk, když jsme natvrdlí a chceme se s ním mazlit "na sucho" , tak kousne. Za petržel si na nás položí hlavičku a nechá se hladit, někdy na chvilku usne.
Taky nesnáší ruku na hlavě(znak podřízenosti), pod krkem nebo na zadku, to začne vrnět a potom kousne. Respektujeme to, tak teď kouše míň. Syna jednou kousl do obliceje, teď už si dává pozor.
Na obroušení hlodáků dáváme jabloňové větvičky, nábytek nekouše ani když je v pokoji sám na volno. Když je teplo, bereme ho na chvilku na zahradu. Přes léto měl výběh v maliní, chodil se pást, usnul pod malinami na seně, zabavil se, domů jsme ho brali až večer. V zimě měl výběh alespoň na koberci (přebalovací podložka pod mimina, boudička, zelenina). Není nijak extra kontaktní, spíš chce mít klid. Ostatní zvířata taky nemusí.


Přidání odpovědi

Autor - nepovinné
Email - nepovinné
Spam ochrana - Ochrana proti spamu, napište aktuálni rok

2008 - 2018 (c) Zviratkodoma.cz

TOPlist